Kremy na odparzenia

Kremy na odparzenia

Odparzenia to zmiany skórne występujące najczęściej na grzbiecie, pośladkach lub w pachwinach. Dostrzec je możemy w postaci zaczerwień z białymi, cieplejszymi plamkami. Przyczyn powstawania odparzeń może być wiele, jednak głównie są one związane z przegrzaniem, zbyt długim przebywaniem w brudnych pieluszkach lub reakcji na detergenty chemiczne. Lekarze przestrzegają przed nadmiernym używaniem zmiękczaczy, proszków do prania i płynów do płukania.

Co jeszcze może być przyczyną odparzenia?

Wymienić można kilka równie istotnych przyczyn odpieluszkowego zapalenia skóry. Jest to między innymi:

Ząbkowanie

Odstawienie od piersi, przejście na karmienie butelkowe,

Skutek uboczny kuracji antybiotykowej,

Zmiana jadłospisu na pokarmy stałe,

Przystosowanie się organizmu dziecka do krowiego mleka

Jak leczyć oparzenia?

Na jednym z popularniejszych wśród mam serwisie, znaleźć można ciekawy artykuł poświęcony problemom związanym z odparzeniami u niemowląt: Część Internautek poleca krem Sudocrem ®.  To produkt dostępny na rynku Wielkiej Brytanii, Polski i wielu krajów europejskich. Zgodnie z opisem zamieszczonym na stronie producenta, krem działa wielopłaszczyznowo dzięki pięciu składnikom aktywnym:

hipoalergicznej lanolinie, która stanowi warstwę ochronną dla skóry i chroni ją przed substancjami drażniącymi (wilgoć, mocz itp.),

alkoholowi benzylowemu, który łagodzi podrażnienia, ma właściwości antyseptyczne, zapobiega nadkażeniom bakteryjnym  i grzybiczym,

tlenkowi cynku o działaniu ściągającym, zmniejszającym utratę płynu tkankowego,

benzoesanowi benzylu  oraz cynamonianowi benzylu, które przyspieszają regenerację naskórka.

Produkty Sudocrem ® dostępne są w aptekach i niektórych drogeriach kosmetycznych. Cena kremu to ok. 13 złotych za 125 gramowe opakowanie.