Popularne zabiegi chirurgii plastycznej

Popularne zabiegi chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się korektą defektów ciała. Mogą ona powstać na skutek urazów, oparzeń, nowotworów. Czasami są to defekty, z którymi urodziliśmy się, a nie potrafimy ich zaakceptować. Jej głównym zadaniem jest przywrócenie funkcjonalności i przywrócenie odpowiednich kształtów ciała ludzkiego. W dzisiejszych czasach jednak służy również poprawieniu swojej urody.

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, zarówno przez kobiety i mężczyzn jest korekta nosa, który u każdego człowieka ma inny kształt. Czasem jest w naszym odczuciu za długi, krzywy lub garbaty. Możliwa jest zmiana wielkości dziurek nosa, jego czubka, a nawet całkowitego kształtu. Cięcia przeprowadzane są w środku nosa, u podstawy jego słupka, skrzydeł, korygowane są części chrzęstne, kostne, przegroda, małżowina nosowa. Gojenie po operacji trwa około trzy miesiące, a jego ostateczny kształt uzyskujemy po około pół roku. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Najpopularniejszym zabiegiem chirurgii plastycznej, na który decydują się kobiety, jest zdecydowanie powiększanie piersi. Polega on na umieszczeniu implantów pod gruczołem piersiowym lub mięśniem. Na piersiach wykonywane są dwa cięcia, poprzez które aplikowane są implanty. Przez około 10 dni po zabiegu konieczne jest noszenie opatrunków z bandaża elastycznego i specjalnych staników. Przez około 1,5 miesiąca staramy się nie podnosić ramion, nie pływamy i ograniczamy aktywność fizyczną. Całkowite gojenie trwa około dwóch miesięcy.

Odstające uszy są zmorą zwłaszcza mężczyzn, ponieważ są u nich bardziej widoczne, ze względu, że większość z nich nosi krótkie fryzury. Korekcja uszu polega na odpowiednim ustawieniu małżowiny usznej i wymodelowaniu niewykształconych części chrząstki. Podczas zabiegu zmniejszany jest kąt ustawienia małżowiny usznej w stosunku do czaszki. Szwy zdejmowane są po około 10 dniach. Przez miesiąc konieczne jest spanie w opasce na głowie, aby uniknąć urazów uszu.