Zielona Kawa - Sprawdź odkrycie naukowców

Zielona Kawa - Sprawdź odkrycie naukowców

Ziarna zielonej kawy zawierają wiele substancji chemicznych, w tym kwas chlorogenowy, których pozytywne działanie na organizm zostało potwierdzone w  wielu badaniach klinicznych. National Institutes of Health i AARP to instytuty naukowe, które przeprowadziły wspólnie wiele testów . Wyniki były zaskakujące, ponieważ okazało się, że kofeina wpływa na mózg, poprawiając pamięć i sprawność pracy szarych komórek.

Kofeina jest inhibitorem neuroprzekaźnika o nazwie  adenozyna. Zmniejszenie jego stężenia powoduje wzrost wydzielania innych neuroprzekaźników: dopaminy i noradrenaliny, które działają na organizm pobudzająco oraz poprawiają nastrój. W związku z tym zbadano również jak kawa wpływa na depresję.  Osoby pijące dziennie powyżej trzech filiżanek kawy rzadziej zapadają na nerwicę i depresję.

Idealnym rozwiązaniem jest przyjmowanie czystego ekstraktu z ziaren zielonej kawy w postaci tabletek. Jedna pigułka zawiera  aż 400 mg wyciągu z kawy. Czystość i jakość substancji jest na bieżąco kontrolowana przez atestowane laboratorium chemiczne.